Anasayfa

Bize destek veren Digital Ocean'a teşekkür ederiz

2 yıl önce
Hasan Civelek

Kitapi gönüllü olarak başlattığımız, kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmediğimiz bir proje olduğundan haliye bütün giderleri kendimiz karşılıyoruz. Son bir kaç aydır gerek kendi ürettiğimiz defterlerle, Kitapi sticker'larıyla, gerekse kütüphanede kullanılacak etiket kağıtlarının satışlarıyla bazı kullanıcılarımız bize destek oluyorlar. Bir de Kitapi'nin üst kısmında gördüğünüz Google reklamları var. Tabi bunlardan elde edilen gelir hosting giderlerinin onda biri bile olmuyor :)))

Haliyle biz de sunucularımızı barındıran firmaya, Digital Ocean'a bir mail gönderdik. Kitapi'yi dilimiz döndüğünce anlattık. Mümkünse bize sponsor olmalarını, ücretsiz bir sunucu vermelerini rica ettik. Sağolsun talebimizi dikkate aldılar. Bizim gibi yüzlerce sponsorluk başvurusu yapıldığından talebimizi doğrudan karşılayamasalar da bize bir miktar kredi açtılar. Böylece en az 10 aylık hosting giderimizi karşılamış oldular. Biz de Digital Ocean'dan hizmet aldığımızı seve seve Kitapi'nin en altına yazdık. Belki farketmişsinizdir.

Bir kere de buradan kendilerine teşekkür etmiş olalım. 


Since we initiate Kitapi voluntarily and do not charge any fees from the users, we meet all the expenses by ourselves. In the last few months, some of our users are supporting us with the stickers and notebooks that we produce and even the label paper that will be used in the library. There are also Google ads you see at the top of Kitapi. Of course, the income from them is not even a tenth of the cost of hosting :)))

We also sent a mail to Digital Ocean, the company that had our servers. We spoke as soon as we returned our book. If possible, we asked them to sponsor us, give us a free server. They have taken our request into account. As hundreds of sponsorship applications like us have been made, they have given us some credit even if they can not meet our demand directly. Thus, at least 10 months have not met our hosting expenses. We wrote it at the bottom of Kitapi. Maybe you've noticed.

Also we thank them from here.

Yorum Yazın

Kitapi üyesi iseniz lütfen giriş yaparak yorum bırakın. Giriş Yap
 
 
 
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Email adresiniz görüntülenmeyecektir. Yorumlardan yazarı sorumludur.

Henüz hiç yorum yok :(